Warsztaty plastyczne „Mali artyści” – „Wiosna ach to Ty!”

 

Warsztaty plastyczne to zajęcia dedykowane dla każdego dziecka, które chciałoby realizować się plastycznie i manualnie. Są to twórcze spotkania, które pozwolą odkryć w sobie ducha artysty, poznać tajniki malarstwa między innymi na szkle, porcelanie i drewnie. Na zajęciach dzieci będą miały możliwość [poznać swoje możliwości, tworząc swoje małe „dzieła sztuki”. wykorzystując do tego rożne techniki plastyczne. Pozwalamy uczestnikom poznać plastykę z zupełnie z innej strony. Na zajęciach uczestnicy będą tworzyć bądź ozdabiać przedmioty, które posłużą np. jako prezenty dla bliskich. Wszystkie prace zostaną zapakowane, tak aby uczestnik mógł je bezpiecznie zabrać do domu :) W programie między innymi ozdabianie drewnianych przedmiotów, poznawanie techniki malowania farbami akrylowymi, temperami, malowania na szkle, ozdabiania filiżanek, malowania koszulek/toreb, a także odkryjemy rąbek tajemnicy tworzenia pięknych przedmiotów. Zajęcia te mają na celu rozwój wyobraźni, zdolności manualnych i kreatywności, pozwolą poczuć się Państwa dzieciom jak mali artyści oraz zrozumieć, że prezent nie zawsze trzeba kupić gotowy w sklepie.

 

„Wiosna, ach to Ty!”
Teatr DOM w Łodzi (ul. Piotrkowska 243) Teatr DOM

Malowanie temperą na blejtramie W związku z tym, że wiosna dociera do nas coraz większymi krokami, postaramy się zwrócić uwagę na zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie podczas gdy świat budzi się do życia po zimie, a następnie uwiecznieniu ich za pomocą farb i pędzli.

Dzieci będą miały możliwość poznania techniki malowania farbami temperowymi na blejtramach. Farby temperowe są bardzo wdzięcznymi farbami, które pozwalają na uzyskanie efektu, który zaskoczy nie jednego małego artystę. Prace zostaną zapakowane w formie prezentu, tak aby tworzyły całość kompozycji. Serdecznie zapraszamy!

 

Cena za dwugodzinne warsztaty: 30zł/ dziecko i 50zł/ 2 dzieci

Zajęcia objęte są patronatem Fundacji Kuźnia Skrzydeł oraz MH Philosophy

Zdjęcie użytkownika Teatr DOM.

Odpowiedz