Warsztaty „Tajniki animacji” – Pierwsze kroki z filmem

Tajniki animacji, czyli warsztaty tworzenia filmów poklatkowych dla dzieci i młodzieży to twórcze warsztaty, które przybliżą uczestnikom świat filmów animowanych oraz proces ich powstawania. Na zajęciach dzieci dowiedzą się w jaki sposób ożywić nieruchome obrazki czy lalki, a później wykorzystają tę wiedzę do stworzenia autorskiego filmiku animowanego. 

Na cyklicznych zajęciach będziemy wykorzystywać różne techniki animacji poklatkowej, uczestnicy sami będą tworzyć bohaterów, kostiumy, scenografie i tło wykorzystując dostępne materiały plastyczne jak: kartony, plastelina, bibuła, gazety, farby, pastele, brokat, sól i wiele innych. Po każdych zajęciach będziemy mieli zmontowany, gotowy film animowany, który wspólnie obejrzymy w naszej sali warsztatowej
Na naszych warsztatach Twoje dziecko będzie mogło rozwijać swoje zdolności twórcze i manualne – naszym ograniczeniem będzie tylko nasza wyobraźnia 😉
Organizator zapewnia wszystkie potrzebne materiały dydaktyczne.

 

 

Pierwsze kroki z filmem – animacja plastelinowa

Teatr DOM w Łodzi (ul. Piotrkowska 243) Teatr DOM

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak powstają filmy animowane? Czy wiesz ile trzeba zrobić zdjęć, aby wprawić w ruch bohaterów naszych ulubionych bajek?
Podczas tych warsztatów uczestnicy nie tylko dowiedzą się w jaki sposób tworzy się filmy metodą animacji poklatkowej, ale również spróbują swoich sił w animowaniu. Na zajęciach powstaną krótkie filmiki na podstawie wymyślonych przez nas historii. Wspólnie stworzymy scenografię, a każdy indywidualnie ulepi swojego bohatera z plasteliny, którym będzie animował przed aparatem fotograficznym. Animacja plastelinowa jest to bardzo przyjemna technika w której możemy improwizować i dać ponieść się wyobraźni.
Pod koniec warsztatu będziemy mogli zobaczyć efekty naszej pracy, czyli gotowy film animowany! Serdecznie zapraszamy!

 

 

Warsztaty skierowane sa do dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat.
Cena za dwugodzinne warsztaty: 30zł/ dziecko i 50zł/ 2 dzieci

Zajecia objęte są patronatem Fundacji Kuźnia Skrzydeł oraz MH Philosophy

18051692_10209749101143965_877529267_n

Odpowiedz